Shiu i dy muajve bie në tri orë, përmbytet qyteti francez

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa zona në juglindje të Francës.

Situata më problematike është regjistruar në rajonin e Agen, ku sipas raportimeve, reshjet e dy muajve kanë rënë brenda 3 orësh duke përmbytur qytetin.

Ujërat kanë dalë në rrugë dhe dhjetëra njerëz kanë kërkuar ndihmë, pasi e kanë gjetur veten të papërgatitur dhe janë bllokuar në makina e shtëpi.

Momentalisht, nuk raportohen viktimat, por dëmet materiale vlerësohen të mëdha.

  • LAJMI I FUNDIT | Lëkundje tërmeti ndihen në Tiranë
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti raportohet të jetë i magnitudës 3,9
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti, 24 kilometra në verilindje të Tiranës, me thellësi 10 km
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti ndodhi saktësisht 2 vite pas atij të 21 shtatorit 2019