Vlorë, zjarr në lagjen “24 Maji”, dëme të mëdha materiale

Përditësuar më: 9/9/2021, ora 19:55
Vlore flake zjarrfikese 1024x576

Vlorë, zjarr në lagjen “24 Maji”, dëme të mëdha materiale

Përditësuar më: 9/9/2021, ora 19:55

Një banesë përfshihet nga flakët në lagjen” 24 Maji”,  në Vlorë pranë zonës të njohur si tek pallatet e Gorishtit.

Fatmirësisht ka vetëm dëme materiale dhe jo në njerëz, por dëmet materiale vlerësohen të jenë të shumta. Pronarët e banesës kanë qenë jashtë në momentet që kanë rënë flakët. Paraprakisht  dyshohet se zjarri ka nisur si pasojë e një shkëndije elektrike.

Ndërkohë, dy zjarrfikëse dhe policia e qarkut kanë shkuar në vendngjarje.