Lajm i mirë për Milanin, Giroud shërohet nga Covid-19

giroud

Olivier Giroud është shëruar nga Covid-19 dhe do të jetë i disponueshëm për Milanin në ndeshjen ndaj Lazios.

Sulmuesi francez ka rezultuar negativ në tamponin e fundit dhe do të bashkohet menjëherë me skuadrën, duke u futur në garë për një vend në formacion me Ibrahimovic dhe Rebic.

Giroud doli pozitiv me koronavirus 8 ditë më parë, por nuk mungoi në asnjë ndeshje të Milanit, pasi këto ditë kanë qenë të angazhuara kombëtaret.