Nis sot Kampionati Shqiptar i Futbollit, Teuta-Partizani çelin Superioren

GATI STARTI I SUPERIORES frame 52 1100x620

Rikthehet Kategoria Superiore. Sezoni i ri i futbollit në vend pritet të dhurojë spektakël dhe rivalitet edhe më të madh se vitet e kaluara, kjo për faktin se nga Kategoria e Parë janë ngjitur Dinamo dhe Egnatia, dy skuadrave që kanë investuar ndoshta më shumë se një pjesë e mirë e klubeve elitare dhe nuk do të jenë në superiore sa për të mbijetuar.

Edicioni i ri nis me emocione teksa kampionët në fuqi dhe fituesit e Superkupës, Teuta, presin në stadiumin e tyre Partizanin, një prej skuadrave më të përforcuara dhe emra të njohur gjatë ditëve të fundit të merkatos.

Java e parë e Kategorisë Superiore vijon më pas me sfidën e Tiranës kundër Skënderbeut dhe Vllaznisë ndaj Laçit. Ditën e dielë do të vijë dhe debutimi pas shumë kohësh i Dinamos që ndeshet me Kastriotin ndërkohë që të ardhurit e tjerë, Egnatia sifdojnë Kukësin në stadiumin e tyre të rikontruktuar.