U mundën 6-1 nga Holanda, shkarkohet trajneri i Turqisë, Şenol Güneş

senol gunes 1100x620

Şenol Güneş nuk do të jetë më trajneri i Turqisë. Vendimi për shkarkim ka ardhur pas humbjes së parë në Eliminatore, e cila erdhi këtë mesjavë në shifrat 6-1 nga Holanda.

Lajmi është bërë i ditur nga Federata e Futbollit në Turqi, ku theksohet se me trajnerin pati një mirëkuptim për ndërprerjen e bashkëpunimit.

Në eliminatoret e Botërorit të Katarit, në 6 ndeshje Turqia ka marrë 3 fitore, 2 barazime dhe një humbje, e cila thuajse i ka shuar shpresat e tyre për vendin e parë në grupin ku bën pjesë edhe Norvegjia e renditur e dytë.