Cristiano shënon dygolësh në debutimin e tij të dytë me Manchester United

Përditësuar më: 11/9/2021, ora 18:08

Cristiano shënon dygolësh në debutimin e tij të dytë me Manchester United

Përditësuar më: 11/9/2021, ora 18:08

Cristiano Ronaldo e ka nisur më së miri aventurën e tij të dytë te Manchester United.

Sulmuesi portugez, i cili sot debutoi me “Djajtë e Kuq” për herë të dytë, pas aventurave te Real Madrid dhe Juventus, shënoi me të djathtën golin e avantazhit për ekipin e tij, në minutën e dytë shtesë të pjesës së parë.

Në minutën e 62-të, ylli portugez shënoi edhe golin e dytë personal, pas një krosimi të Shaw.

United fitoi 4-1 ndaj Newcastle, me golat e tjerë që u shënuan nga Bruno Fernandes dhe Lingard.