Dasmorët helmohen nga ushqimi, pranga pronarit të restorantit dhe kuzhinierit në Durrës

drejtoria policise durres 600x338

Policia e Durrësit ka vënë në pranga pronarin e një restoranti dhe kuzhinierin e tij, pasi gjatë një ceremonie martesore dyshohet se janë helmuar nga ushqimi 5 shtetas.

Në pranga ka rënë Pajtim Kacani pronari i restorantit dhe kuzhinieri Bledar Hasa, 33 vjeç, të dy banues në Durrës

Mbrëmjen e djeshme mbi 20 persona përfunduan të helmuar në urgjencën e spitalit të Durrësit. Ata kishin qenë në një dasmë dhe menjëherë pas përfundimit të saj janë ndjerë keq.

  • LAJMI I FUNDIT | Lëkundje tërmeti ndihen në Tiranë
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti raportohet të jetë i magnitudës 3,9
  • LAJMI I FUNDIT | Tërmeti, 22 kilometra në verilindje të Tiranës