Durrës, dhjetëra dasmorë përfundojnë në spital nga helmimi

spitali y 1100x620

Mbi 20 persona kanë përfunduar të helmuar mbrëmjen e ditës së djeshme në urgjencën e spitalit të Durrësit. Sipas të dhënave të para dyshohet për helmim nga ushqimi.

Personat e helmuar sipas burimeve kanë qenë në një dasmë dhe menjëherë pas përfundimit të saj janë ndjerë keq.

Policia dhe institucione të tjera përgjegjëse kanë shkuar në lokalin që dyshohet të jenë helmuar dasmorët për të kryer verifikimet e rastit.