“Lumë” golash nga Tirana dhe Vllaznia

Publikuar më: 11/9/2021, ora 15:48

“Lumë” golash nga Tirana dhe Vllaznia

Publikuar më: 11/9/2021, ora 15:48

Tirana e ka nisur në mënyrën më të mirë kampionatin, duke fituar me goleadë ndaj Skënderbeut.

Michael Ngo’o shkëlqeu në rikthimin e tij te bardheblutë, me një dygolësh në triumfin 4-2 ndaj Skënderbeut, në ndeshjen e zhvilluar në “Selman Stërmasi”.

Ndërkohë, golat e tjerë për bardheblutë u shënuan nga Behiratche dhe Limaj. Për korçarët, nuk mjaftuan golat e Jean Victor dhe Mensah.

Plot 8 gola u shënuan në ndeshjen tjetër të zhvilluar sot në kampionatin shqiptar, atë mes Laçit dhe Vllaznisë, me shkodranët që fituan 5-3.

Pas pjesës së parë të përfunduar 3-3, Vllaznia zgjidhi gjithçka në të dytën me dy gola në fillim dhe fund të pjesës së dytë.