Balla rizgjidhet në krye të grupit të PS. Këshilla për socialistët: Shmangni debatet me opozitën

rama PS selia 1100x620

Në mbledhjen para seancës plenare, Partia Socialiste ka votuar për kryetarin e grupit parlamentar, duke rizgjedhur në atë pozicion Taulant Ballën. Me 72 vota pro, Balla u zgjodh sërish në krye të grupit socialist.

Pavarësisht se Balla ishte rikonfirmuar në detyrë nga Rama, ai kërkoi që të zgjidhej dhe nga partia e tij.

Në mbledhjen e grupit parlamentar, socialistët janë këshilluar sërish që të shmangin debatet e panevojshme me opozitën.