Opozita në parlament do të përfaqësohet nga 4 grupime

Publikuar më: 13/9/2021, ora 16:51
Selia e PD brenda listat e kandidateve per zgjedhjet e 25 prillit 1024x576

Opozita në parlament do të përfaqësohet nga 4 grupime

Publikuar më: 13/9/2021, ora 16:51

Në prag të nisjes së seancës së Kuvendit ku do të prezantohet dhe programi qeverisës nga kryeministri Edi Rama, mësohet se opozita do të jetë e përfaqësuar me katër grupe parlamentare,

PD ka vendosur të ndihmojë PDIU duke i dhënë 4 deputetë për krijimin e grupit parlamentar dhe aleatët tradicionalë PA, LZHK dhe PR dhe PBDNJ.

Mësohet se grupet opozitare në Parlament do të jenë:

1. Grupi i Partisë Demokratike të Shqipërisë

2. Grupi i Aleancës për Ndryshim

3. Grupi për Demokraci dhe Integrim

4.LSI

Grupi Parlamentar Aleanca për Ndryshim

Fatmir Mediu kryetar

Duka nënkryetar

Merita Bakiu zëdhënës

Elda Hoti sekretar

Emilja Koliqi anëtar

Dashamir Shehi anëtar

Vangjel Dule anëtar

Grupi parlamentar për Demokraci dhe Integrim

Mesila Doda kryetare

Ilda Dhori nënkryetare

Andia Ulliri zëdhënëse

Nusret avdulla sekretar

Shpëtim Idrizi anëtar

Selaurin Jakupllari anëtar

Kasem Mahmutaj anëtar