Vizita e Merkelit në Tiranë, zbardhet agjenda e kancelares gjermane

merkel 9 1100x620

Është zbardhur programi i vizitës së Kancelares së Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel.

Pas ceremonisë së mikpritjes në Pallatin e Brigadave, Merkel do të takohet me kryeministrin Edi Rama në orën 10:30.

Ndërkohë, konferenca e përbashkët për shtyp Merkel-Rama do të zhvillohet në orën 14:35.

Agjenda e plotë:

10:20 – Ceremonia e mikpritjes në Pallatin e Brigadave

10:30 – Takim Tête-à-tête mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kancelares Angela Merkel në Pallatin e Brigadave

11:00 – Takim bilateral mes dy delegacioneve në Pallatin e Brigadave

11:50 – Mbërritja e Kryeministrit dhe krerëve të qeverive të Ballkanit në Tirana Business Park.

11:55 – Mbërritja e Kancelares Merkel në Tirana Business Park

12:00 – Foto Familjare me krerët e delegacioneve në Tirana Business Park.

14:35 – Konferencë për shtyp mes Kryeministrit Rama dhe Kancelares Merkel në Tirana Business Park.