Ronaldo nuk mjafton, kampionët e Zvicrës përmbysin Manchester United

Përditësuar më: 14/9/2021, ora 20:53
young boys 1024x569

Ronaldo nuk mjafton, kampionët e Zvicrës përmbysin Manchester United

Përditësuar më: 14/9/2021, ora 20:53

Manchester United e ka nisur këtë sezon në Champions League me humbje edhe pse në formacion ishte edhe Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez shënoi pas 13 minutave loje dhe u krijua ideja se Young Boys kapitulloi, por nuk ishte aspak kështu. Kampionët e Zvicrës besuan dhe tentuan me të gjitha mënyrat për të shënuar golin e barazimit.

Për skuadrën e Solskjaer u bë gjithçka e vështirë në minutën e 35 kur Wan-Bissaka u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje të rëndë. Moumi Ngamaleu barazoi në minutën e 68, ndërsa në minutat e shtesës Siebatcheu shënoi edhe golin e fitores për Young Boys.

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër të kësaj të marte, Sevilla-Salzburg nuk pati fitues pasi takimi u mbyll 1-1.