Krim në familje në Divjakë, vret bashkëshorten me armë gjahu dhe më pas vetëvritet

Përditësuar më: 18/9/2021, ora 20:29
vrasje me arme zjarri policia ne lushnje 933x579

Krim në familje në Divjakë, vret bashkëshorten me armë gjahu dhe më pas vetëvritet

Përditësuar më: 18/9/2021, ora 20:29

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Divjakën ditën e shtunë, ku një 58 vjeçar ka vrarë me armë gjahu bashkëshorten e tij dhe më pas është vetëvrarë.

Krimi në familje ka ndodhur në fshatin Babunjë të Divjakës në banesën e shtetasit Hekuran Rrasa, i cili për motive ende të panjohura ekzekutoi bashkëshorten Fëllënca Rrasa 45 vjeç.

Hekuran dhe Fëllëncë Rrasa kanë dhe një djalë. Ka qenë pikërisht ai që ka gjetur trupat e pajetë të prindërve të tij.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut me të cilin është kryer krimin, ndërkohë që vijojnë hetimet për sqarimin e ngjarjes.