Panik në Paris, makina përplas klientët e një restoranti

Përditësuar më: 18/9/2021, ora 19:18
Screenshot 4 19 1024x484

Panik në Paris, makina përplas klientët e një restoranti

Përditësuar më: 18/9/2021, ora 19:18

Paniku për sulme është rikthyer sërish në Paris, kur një makinë doli nga rruga dhe hipi mbi trotuar për të përplasur klientët e një restoranti.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në një restorant në Fontainebleau, rreth 50 km larg kryeqytetit, ndërsa një makinë goditi personat që po drekonin. Për pasojë 6 prej klientëve mbetën të plagosur.

Drejtuesja e mjetit u arrestua menjëherë dhe dyshohet se vuante nga probleme të shëndetit mendor. Për këtë arsye autoritetet rrëzuan menjëherë dyshimet se ngjarja mund të kishte lidhje me terrorizmin. Ajo u dërgua në një spital psikiatrik për të marrë mjekimin e nevojshëm.