Parashikimi i motit: 18 shtator 2021

Publikuar më: 18/9/2021, ora 08:16
Parashikimi i motit 1024x577

Parashikimi i motit: 18 shtator 2021

Publikuar më: 18/9/2021, ora 08:16

Moti në territor vijon me vranësira e shira të herë pas hershëm ku priten edhe rrebeshe të shkurtra në shtrirjen nga qarku Shkodër deri afër Fierit.

Ndërsa, duke iu afruar mbrëmjes, do ketë përkohësisht përmirësim  të motit në vend, përjashtuar disa zona veriore ku shirat mbeten.

Temperaturat e ajrit do të ulen me 2°C në të dy vlerat ditore,  të cilat do të luhaten nga 10 në 29-30°C. Era do të fryjë mesatare deri e fortë në mesditë e pasdite, nga drejtimi jugperëndimor dhe perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3-4 ballë, dallgë më të larta priten në det të hapur.