Rrëzohet në Teksas avioni ushtarak

Përditësuar më: 19/9/2021, ora 20:15
aksident 8 1024x576

Rrëzohet në Teksas avioni ushtarak

Përditësuar më: 19/9/2021, ora 20:15

Një avion trajnimi ushtarak u rrëzua në Liqenin Worth në Teksas, të dielën. Lajmi raportohet nga CNN, që citon Departamentine e Zjarrfikjes Fort Worth.

Sipas këtij institucioni dy shtëpi u dëmtuan rëndë në aksident dhe tre pacientë janë duke marrë trajtim mjekësor.

Përplasja ndodhi midis blloqeve 4000 të Tejas dhe Dakotas, tha Departamenti i Policisë i Lake Worth, i cili shtoi se janë dëmtur gjashtë shtëpi.

Liqeni Worth është rreth 8 milje në veriperëndim të Fort Worth.