Zbulohet “thesari” 6 mln dollarë dhe 15 shufra floriri i ish-zv.presidentit afgan

Përditësuar më: 19/9/2021, ora 19:21

Zbulohet “thesari” 6 mln dollarë dhe 15 shufra floriri i ish-zv.presidentit afgan

Përditësuar më: 19/9/2021, ora 19:21

Luftëtarët talebanë kanë publikuar në rrjetet sociale një video nga ambientet e brendshme të rezidencës së ish-zv.presidentit afgan Amrullah Saleh, në provincën Panjshir.

Në videon e bërë virale, shihen talebanët gëzojnë teksa gjejnë çanta e valixhe në shumën e 6 milionë dollarëve cash dhe 15 shufra të mëdha floriri.  

Valixhet dhe çantat nuk ishin fshehur, çka lë të kuptohet sipas talebanëve, se ish-zv.presidenti nuk ka patur kohë apo mundësi t’i marrë me vete para se të largohej.