Parashikimi i motit: 22 shtator 2021

Përditësuar më: 22/9/2021, ora 09:26

Parashikimi i motit: 22 shtator 2021

Përditësuar më: 22/9/2021, ora 09:26

Dita nis e kthjellët me vranësira kalimtare në zonat lindore, por nga mesdita deri afër mbrëmjes pritet fuqizim i vranësirave dhe mundësi për reshje të pakta në veri si edhe ndonjë shi i izoluar në qendër.

Temperaturat e ajrit sot do të ulen me 2°C dhe për pasojë vlerat ditore variojnë nga 9 në 28°C.

Era do të fryjë e lehtë deri afër mesditës kur era forcohet në tokë dhe det, më e fortë në zonat perëndimore duke aktivizuar gjatë pasdites, dallgëzim mbi 4 ballë në brigjet e Jonit.