Berisha vijon “Foltoren”, të shtunën mbledh demokratët e Vlorës

Përditësuar më: 24/9/2021, ora 10:37
16 SHTATOR BERISHA FORUMET frame 35213 1024x576

Berisha vijon “Foltoren”, të shtunën mbledh demokratët e Vlorës

Përditësuar më: 24/9/2021, ora 10:37

Pas akuzave të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike nga Fieri, ish-kryeministri Sali Berisha do të vijojë takimet me demokratët në qytetin e Vlorës.

Ditën e shtunë, në moton “Për një PD të hapur dhe më të fortë”, lideri historik i demokratëve do të bashkëbisedojë me mbështetësit e tij në Vlorë, në Pallatin e Kulturës në orën 18:00.

Nisma “Foltorja” e iniciuar nga Sali Berisha nisi pas vendimit të kreut të PD-së, Basha për ta përjashtuar nga grupi parlamentar për shkak të shpalljes “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit.