Mungesa e aktivizimit, Donnaruma i pakënaqur në Paris, Juventus qëndron gati

Përditësuar më: 24/9/2021, ora 13:28
ZYRTARE DONNARUMMA TE PSG frame 139 1024x576

Mungesa e aktivizimit, Donnaruma i pakënaqur në Paris, Juventus qëndron gati

Përditësuar më: 24/9/2021, ora 13:28

Sapo ka fituar Kampionatin Europian si protagonist, për shumë cilësohet si portieri më i mirë në botë, por Donnarumma vazhdon të qëndrojë në stol më shumë sesa në portë.

Gardiani i përfaqësueses italiane është i pakënaqur te Paris Saint Germain, atje ku u transferua me shumë bujë gjatë verës. por që prej nisjes së sezonit ka luajtur vetëm në 2 nga 8 ndeshjet që kanë luajtur parisienët deri më tani.

Poketino preferon Navas si titullar, por kjo situatë pëlqehet aspak nga portieri 22-vjeçar e për më tepër nga agjenti Mino Raiola, i cili është gati të mendojë për një destinacion të ri nëse zgjedhjet mbeten të tilla.

Por, ecurinë e Donnarummas po e monitoron me shumë kujdes një prej skuadrave që kërkuan italianin që në merkaton verore. Juventus është gati për ta transferuar ish-portierin e Milan në Torino në momentin e parë që do t’i ofrohet një mundësi e tillë. Bardhezinjtë janë në kërkim të një portieri të nivelit të lartë, dhe duke parë edhe startin e dobët të sezonit edhe për faj të pasigurive të portierit aktual Szczęsny, Donnarumma është alternativa kryesore. Këtë e vërteton edhe e kaluara, Zoff luajti si titullar për gati një dekadë, ndërsa Buffon për rreth 20 vjet, ndaj Juventus është në kërkim të italianit të radhës për siguruar portën për shumë vite.