Pas vizitës në SHBA, Rama do të vizitojë Kosovën

Përditësuar më: 24/9/2021, ora 21:03
Albin Kurti Edi Rama 1024x576

Pas vizitës në SHBA, Rama do të vizitojë Kosovën

Përditësuar më: 24/9/2021, ora 21:03

Pasi të përfundojë vizitën në Nju Jork, kryeministri Edi Rama do të vizitojë Kosovën.

Kreu i qeverisë i është përgjigjur ftesës së Albin Kurtit dhe pritet që të hënën të zhvillojë një vizitë zyrtare në Prishtinë.

Që prej 18 shtatorit, kryeministri ndodhet në Nju Jork, ku po merr pjesë në sesionin e 76 të Asamblensë së Përgjithshme të OKB-së.