Pogradec, të miturit gjejnë armë në një banesë të mbyllur

Përditësuar më: 26/9/2021, ora 15:56
Untitled collage 20 1 1024x576

Pogradec, të miturit gjejnë armë në një banesë të mbyllur

Përditësuar më: 26/9/2021, ora 15:56

Disa të mitur në Pogradec, kanë gjetur dy armë të tipit model 56, kalibër 7.62mm në një banesë të  mbyllur, pronari i të cilës jeton prej vitesh në Angli.

Dyshohet që armët të jenë hedhur në oborrin e shtëpisë nga persona të tjerë, pasi ngjitur me këtë banesë është një rrugicë ku kalojnë shumë banorë.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për ngjarjes.