“Urime kampion”, Florian Marku merr përgëzimet nga ambasada e SHBA

Përditësuar më: 26/9/2021, ora 10:23
Screenshot 13 12 1024x568

“Urime kampion”, Florian Marku merr përgëzimet nga ambasada e SHBA

Përditësuar më: 26/9/2021, ora 10:23

Urimeve për titullin kampion botë në boks për Florian Markun iu është bashkuar dhe ambasada e Shteteve të Bashkuara, përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Përgëzim Florian Marku, kampionit shqiptar të IBF. Ambasada e SHBA në Tiranë i dërgon urimet më të mira kampionit të parë të botës nga Shqipëria! Urime kampion!”, shkruhet në mesazhin e ambasadës.

Florian Marku mundi me pikë ukrainasin Maxim Prodan pas një ndeshje që zgjati 10 raunde në “Tottenham Stadium”.