Barcelona bën kthesën, rikthehet te fitorja ndaj Levante

Përditësuar më: 27/9/2021, ora 12:37
barcelona la liga 1024x576

Barcelona bën kthesën, rikthehet te fitorja ndaj Levante

Përditësuar më: 27/9/2021, ora 12:37

Barcelona rikthehet te fitorja në kampionatin spanjoll. Katalanasit shfrytëzuan një skuadër si Levante e cila nuk ka fituar ende asnjë ndeshje në La Liga, për të bërë kthesën dhe për larguar sado pak hijet e krizës.

Skuadra e Kuman funksionoi si duhet në ndeshjen e zhvilluar në Camp Nou, me rezultatin e  ndeshjes që u zhbllokua nga Depai, u dyfishua nga De Jong e në fund u vulos nga Ansu Fati.

Barcelona ngjitet me 12 pikë në vendin e gjashtë por duhet të luaj edhe një ndeshje të prapambetur.