Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, takim edhe me Josep Borrell

Përditësuar më: 30/9/2021, ora 16:25
abu dhabi 1024x576

Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, takim edhe me Josep Borrell

Përditësuar më: 30/9/2021, ora 16:25

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar sot drejt Emirateve të Bashkuara Arabe, për të marrë pjesë në Konferencën e Politikave Ndërkombëtare.

Konferenca pritet të mbahet më 1 tetor, pikërisht në kryeqytetin e vendit arab, Abu Dhabi.

Përveç pjesëmarrjes në konferencë, kreu i qeverisë do të zhvillojë dhe disa takime, mes tyre dhe me Kreun e Diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borell.