Uzuni në formë të shkëlqyer, supergol në Europa League

Përditësuar më: 30/9/2021, ora 22:16
vlcsnap 2021 09 30 22h15m26s263 1024x576

Uzuni në formë të shkëlqyer, supergol në Europa League

Përditësuar më: 30/9/2021, ora 22:16

Në prag të ndeshjeve eliminatore ndaj Hungarisë dhe Polonisë, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni është në një formë të shkëlqyer.

Sulmuesi nga Berati ka realizuar një gol spektakolar në ndeshjen e Europa League që Ferencvarosh po luan ndaj Betis.

26-vjeçari realizoi në minutën e 44 të pjesës së parë duke barazuar shifrat. Uzuni i rrëmbeu topin mbrojtësit dhe me një goditje fantastike nga jashtë zonës mposhti portierin spanjoll.