Huntelaar kthehet të luajë futboll… në kategorinë e 12

Screenshot 20210930 161341 Instagram 600x338

Klaas-Jan Huntelaar kthehet të luajë futboll dhe këtë gjë e bën në kategorinë e 12-të holandeze.

Pasi la futbollin profesionist në moshën 38-vjeçare, me eksperiencën e fundit të kaluar në Gjermani me Schalke 04, ish-sulmuesi i Ajax, Real Madrid dhe Milan pranoi ftesën e ekipit të vendlindjes së tij për të luajtur me amatorët e HC’03.

Huntelaar ka luajtur me Holandën 76 ndeshje, duke shënuar 42 gola, gjatë periudhës 2006-2015.