Pas padisë, Scarlett Johansson arrin marrëveshje me Disney për “Black Widow”

Scarlett Johansson dhe Disney kanë arritur një marrëveshje si pjesë e padisë së aktores kundër gjigantit argëtues për zgjedhjen për të publikuar “Black Widow” njëkohësisht në teatro dhe në platformën e transmetimit Disney +.

Sipas mediave ndërkombëtare, kushtet e marrëveshjes nuk u zbuluan, por Johansson kishte kërkuar 50 milionë dollarë kompensim për të ardhurat e humbura të filmit.

“Jam e lumtur që kam zgjidhur mosmarrëveshjet me Disney. Unë jam jashtëzakonisht krenare për punën që kemi bërë së bashku gjatë viteve dhe kam shijuar vërtet marrëdhënien time krijuese me ekipin. Mezi pres të vazhdoj bashkëpunimin tonë në të ardhmen”, komentoi aktorja.

Deklarata e saj u mbështet edhe nga Alan Bergman, president i Disney Studios i cili shtoi: “Unë jam shumë i lumtur me marrëveshjen reciproke të arritur me Scarlett Johansson në lidhje me “Black Widow”. Ne e vlerësojmë kontributin e saj në Marvel Cinematic Universe dhe mezi presim të punojmë së bashku në një numër projektesh të ardhshme, përfshirë “Tower of Terror”, tha ai në një deklaratë.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit, 616 raste
  • LAJMI I FUNDIT | 589 të shëruar në 24 orë, 6289 raste aktive
  • LAJMI I FUNDIT | Po marrin trajtim 148 pacientë, 16 janë në gjendje më të rënduar