Atletico-s i mjafton një pjesë loje, Barcelona zhytet më tej në krizë

3535e767da42daa1a4c03184f7450695o2 1100x620

Atletico Madrid ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 përballjen ndaj Barcelonës që kishte rezervuar java e 8 e La Liga.

Vendasve iu desh vetëm një pjesë loje për të marrë këtë fitore përballë një Barcelone që zhytet në krizë nga ndeshja në ndeshje dhe që nuk sheh një dritë në fund të tunelit.

Lemar dhe ish-katalanasi Suarez ishin atë që vulosën fatin e kësaj ndeshje, që mund të shkonte dhe më thellë, por që u ndal disa herë nga portieri i miqve.

Atletico i bashkohet ekipit tjetër të Madridit në krye të tabelës, ndërsa Barcelona këtë vit duket sikur i përket një kategorie tjetër.