Mungon Halaand, Dortmund fiton me vështirësi ndaj Augsburg

fee5ba08ec9645e21ebabe99233ce8b7o2 1100x620

Dortmund ka lënë pas humbjen e javës së kaluar përballë Monchenglabach, duke fituar në takimin e radhës në shtëpi përballë Augsburg me rezultatin 2-1.

Një fitore e vështirë për verdhezinjtë për shkak të mungesës së Halaand, i cili vuan prej disa ditësh nga një dëmtim.

Për vendasit mjaftuan Guerrero dhe Brandt për të marrë 3 pikë të nevojshme për garën për titull, ndërsa goli për Augsburg u shënua nga Andi Zeqiri.