Zjarr në Bestrovë të Vlorës, dyshohet i qëllimshëm

Publikuar më: 2/10/2021, ora 13:23

Zjarr në Bestrovë të Vlorës, dyshohet i qëllimshëm

Publikuar më: 2/10/2021, ora 13:23

Një sipërfaqe me ullishte dhe pemëtari është përfshirë nga flakët këtë të shtunë në fshatin Bestrovë, njësia Qendër, në Vlorë.

Zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm, ndërsa forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje. Nga një video e siguruar nga A2 CNN, një zjarrfikës tenton të shuajë flakët me mjete rrethanore.

Kjo është hera e dytë që zjarri përfshin ullishtat e Bestrovës pas zjarrit të madh në Panaja dhe Bestrovë disa ditë më parë.