Vrau dy kushërinj, Markel Bushi dënohet me burgim të përjetshëm

Publikuar më: 4/10/2021, ora 12:37
markel bushi 1024x577

Vrau dy kushërinj, Markel Bushi dënohet me burgim të përjetshëm

Publikuar më: 4/10/2021, ora 12:37

Gjykata e Apelit Tiranë ka dënuar me burgim të përjetshëm Markel Bushin, i akuzuar për vrasjen e dy kushërinjve në Laç.

Krimi ka ndodhur në prill të vitit 2019 në qendër të qytetit të Laçit, ku të vdekur mbetën kushërinjtë Arjan dhe Kelvin Jushi, pas një debati për fotot e publikuar në “Facebook”.

Për ngjarjen ishin fillimisht të dyshuar. Ata ishin të njohur me njëri-tjetrin dhe mes tyre ka nisur fillimisht me shaka një debat për foton që ish-futbollisti, Kelvin Jushi, publikonte në profilin e tij në rrjetet.