Paralajmërimi i Biden: Një meteorit po përplaset me ekonominë amerikane

biden 1100x620

“Një meteorit është duke u përplasur me ekonominë amerikane”. Ky është paralajmërimi i fundit i presidentit Joe Biden.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë e konsideroi të rrezikshëm dhe të turpshëm reagimin e republikanëve për mosreagimin e tyre mbi rritjen e kufirit të borxhit.

“E bëjnë vetëm për të mbuluar uljen e taksave dhe rritjen e shpenzimeve gjatë administratës Trump”, u shpreh Biden, duke shtuar se në këtë pikë nuk mund të japë garanci se Shtetet e Bashkuara do të shmangin një përballje të mundshme me një krizë.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit, 616 raste
  • LAJMI I FUNDIT | 589 të shëruar në 24 orë, 6289 raste aktive
  • LAJMI I FUNDIT | Po marrin trajtim 148 pacientë, 16 janë në gjendje më të rënduar