Under-21 shpërdoron por mposht Andorrën falë Ernest Muçit

Muci 1100x620

Një Under -21 ende e paqartë në lojën e saj dhe jo e ftohtë në zonën e rreptësisë fiton 2-0 ndaj Andorrës falë talentit dhe aftësive në goditjet standarde të Ernest Muçit.

Sulmuesi i Legias në Poloni shënoi një gol për çdo pjesë, të dy me goditje dënimi që nuk i lanë asnjë mundësi portierit kundërshtar. E vetmja njollë për të , penalltia e gabuar në minutën 70.

Djemtë e Alban Bushit  ngjiten në vendin e dytë të grupit G, m e6 pikë, ndërkohë që Kosova në të njëjtin grup humb 0-1 me Çekinë dhe renditet e fundit.