Panik në qendër të Athinës, një person përplaset me policinë

policia ne athineeee 1100x620

Momentet e panikut kanë përfshirë, mëngjesin e së premtes, Athinën. Një person ka vjedhur një makinë dhe pasi është pikasur nga policia ka bërë manovra të rrezikshme për t’u larguar.

Mediat greke raportojnë se policia u vu në ndjekje të automjetit i cili përplasi një postbllok policie, duke lënë të plagosur edhe një efektiv.

Më pas, policia ndërhyri duke e qëlluar me armë në këmbë. Sipas mediave greke, autori i kësaj ngjarje është me origjinë shqiptare.