Hungari-Shqipëri, dalin formacionet zyrtare, Uzuni – Cikalleshi reparti i sulmit

FORMACIONI PRAG HUNGARI SHQIPERI frame 163 1100x620

Mungon rreth një orë nga fillimi i ndeshjes së shumëpritur midis Hungarisë dhe Shqipërisë në Budapest,  e vlefshme për kualifikuesit e Botërorit.

Ndërkohë janë shpallur formacionet zyrtare, që  nuk ndryshojnë nga informacionet paraprake të A2 CNN.

Në portë do të  jetë sërish Berisha, mbrojtja e përbërë nga Ismajli, Kumbulla, Gjimshiti, ndërkohë që mesfusha që ka bindur teknikun Reja është ajo me Hysaj, Bare, Gjasula, Çekiçi dhe Trashi.

Në sulm, Uzuni do të ketë Cikalleshin si shok reparti, për të tentuar golin në kampionatin që e sheh si protagonist dhe që mund të na hapë rrugën drejt vendit të dytë në grup.