Stilisti i famshëm shfaqet i fashuar nga koka tek këmbët pas incidentit në shtëpi

121009825 capture 600x338

Stilisti i famshëm francez Olivier Rousteing ka publikuar së fundmi një foto të tij, tek shfaqet i fashuar nga koka te këmbët, pasi incidentit të rëndë që pësoi një vit më parë në shtëpinë e tij, kur i shpërtheu oxhaku.

Rousteing, drejtori krijues i shtëpisë së modës “Balmain”, e ndau këtë foto në Instagram përkrah të cilës shkruante: “Pikërisht një vit më parë, oxhaku brenda shtëpisë sime shpërtheu”.

Ai u zgjua të nesërmen në spitalin “Saint Louis” të Parisit, dhe që prej asaj dite është ende duke u rikuperuar nga plagët e marra.

Rousting pothuajse ishte zhdukur nga daljet dhe reflekton se ishte obsesioni i tij për modën dhe përsosmërinë ato që e bënin të kishte turp, gjë që tashmë nuk e kupton më.

Olivier Rousteing e mori detyrën si drejtor kreativ i “Balmain” në 2011 kur ishte vetëm 25 vjeç. Sipas një profili në “Out Magazine”, marka u rrit 15%-20% midis 2012 dhe 2015. Ai ka hapur dyqane mode në Londër dhe Nju Jork, të cilët janë të parët e kompanisë jashtë Parisit.