Shënon Polonia, ndërpritet ndeshja, ka përplasje mes tifozëve

breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1100x620

Polonia ka kaluar në avantazh në minutën e 77 të ndeshjes me anë të Swiderski, por ndeshja është ndërprerë.

Sulmuesi polak ka festuar golin përpara tifozëve shqiptarë, të cilat kanë reaguar duke hedhur shishe dhe sende të forta në fushë.

Raportohet se ka pasur shkëmbime sendesh të forta dhe me tifozët miq dhe acarimi i situatës ka detyruar drejtuesit e ndeshjes ta ndërpresin atë dhe të fusin lojtarët në dhomat e zhveshjes.