Goditja e tre topave, Haaland mahnit botën

Përditësuar më: 15/10/2021, ora 12:05

Goditja e tre topave, Haaland mahnit botën

Përditësuar më: 15/10/2021, ora 12:05

Erling Haaland është padyshim një prej yjeve më të mëdhenj të futbollit botëror. Një lojtar që vendos vazhdimisht rekorde me golat e shënuar, e që gjithmonë përflitet në merkato nga skuadrat më të mëdha europiane.

Sulmuesi norvegjez i Borussia Dortmund ka gjetur një tjetër mënyrë të tërhequr vëmendjen, duke shpalosur të gjithë aftësitë teknike. Goditje perfekte e tre topave, të vendosur njëri mbi tjetrin, duke shënjestruar në mënyrë perfekte tabelën e vendosur aty ku kryqëzohen shtyllat.

Ekzekutimi ishte i jashtëzakonshëm dhe konfirmon përse Haaland është një prej sulmuesve më të mirë të momentit.