Bie tribuna nga pesha e tyre, tifozët vazhdojnë të festojnë

Përditësuar më: 17/10/2021, ora 21:55
vitesse ok 1024x576

Bie tribuna nga pesha e tyre, tifozët vazhdojnë të festojnë

Përditësuar më: 17/10/2021, ora 21:55

Një tragjedi e munguar, ajo që mund të ndodhte në ndeshjen e kampionatit holandez midis Nijmegen dhe Vitesse, i fituar me rezultatin 0-1 nga miqtë.

Teksa lojtarët fitues po festonin me tifozët e tyre që kishin ardhur në transfertë, tribuna e vogël që i mbante filloi të bie nën peshën e tyre.

Pas një momenti stepjeje, pasi u siguruan që nuk kishte të lënduar, futbollistët dhe vetë tifozët rifillojnë të brohorasin për tre pikët.