“Është më i mirë se Messi dhe Cristiano”, goli i mrekullueshëm i Salah që bëri Kloppin të shprehej kështu

Përditësuar më: 17/10/2021, ora 10:37
salah

“Është më i mirë se Messi dhe Cristiano”, goli i mrekullueshëm i Salah që bëri Kloppin të shprehej kështu

Përditësuar më: 17/10/2021, ora 10:37

Mohamed Salah shënoi ditën e djeshme një gol të mrekullueshëm ndaj Ëatford, në fitoren 5-0 të Liverpool në transfertë.

Egjiptiani gjeti hapësirë mes 4 mbrojtësve kundërshtarë për të shënuar një supergol, duke mahnitur trajnerin Jurgen Klopp, i cili theksoi se Salah sot për sot është në nivel më të lartë sesa Leo Messi apo Cristiano Ronaldo.