Kombëtarja e femrave arrin fitore historike

Përditësuar më: 21/10/2021, ora 19:14
1ad493c3 9087 4910 9459 d2158c431b0c 1 869x579

Kombëtarja e femrave arrin fitore historike

Përditësuar më: 21/10/2021, ora 19:14

Kombëtarja shqiptare e futbollit për femra ka fituar 5-0 ndaj Armenisë në kualifikueset e Botërorit dhe ka arritur të vendosë një rekord të ri në histori, pasi bëhet fjalë për fitoren më të thellë në ndeshje zyrtare.

Golat e suksesit historik u shënuan nga Doçi (2), Hamidi (2) dhe Lufo.