Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala

Përditësuar më: 22/10/2021, ora 11:09
dybala lecce juventus 1024x639

Hajdutët boshatisin shtëpinë e Dybala

Përditësuar më: 22/10/2021, ora 11:09

Shtëpitë e futbollistëve dhe personave të tjerë të famshëm janë më të preferuarat e kohëve të fundit nga hajdutët për t’u vjedhur. Kësaj here, radhën e kishte shtëpia e futbollistit të Juventusit, Paulo Dybala të ishte në shënjestrën e një grupi grabitësish.

Sulmuesi argjentinas ndodhej në Rusi me ekipin për transfertën e Juventus nga Zenit dhe për këtë arsye hajdutët kishin gjetur momentin e duhur për të hyrë të pashqetësuar në shtëpi.

Deri tani, raportohet se është marrë një koleksion i shtrenjtë orësh nga shtëpia e sulmuesit bardhezi, por hetimet vijojnë për të parë nëse është vjedhur diçka tjetër.

Policia u njoftua nga banorët e zonës për grabitjen, por ajo mbërriti në vendngjarje me vonesë, pa mundur që të kapë autorët.