Reshje shiu në të gjithë vendin dhe ulje temperaturash

Publikuar më: 23/10/2021, ora 08:02
Parashikimi i motit 1024x577

Reshje shiu në të gjithë vendin dhe ulje temperaturash

Publikuar më: 23/10/2021, ora 08:02

Kthjellime e vranësira ndërrojnë vendet gjatë gjithë ditës së kësaj të shtune, duke sjellë reshje të pakta shiu në zonat perëndimore gjatë paradites. Pas mesditës priten shira të dobët në të gjithë vendin, më të konsiderueshëm në skajet veri-jug.

Temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit, por mesdita sjell rënie me 1-2°C, ndërsa vlerat ditore do të variojnë nga 7 në 24°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë por mesatare dhe deri e fortë në det nga drejtimi jugor, duke aktivizuar dallgëzim 2-3 ballë në brigjet detare, por dallgë mbi 4 ballë do të ketë në det të hapur.