Aguero nuk mjafton, Real “zhyt” në krizë Barçën

Përditësuar më: 24/10/2021, ora 18:17
aguerooo 865x579

Aguero nuk mjafton, Real “zhyt” në krizë Barçën

Përditësuar më: 24/10/2021, ora 18:17

Real Madrid mposht Barcelonën 1-2 në Camp Nou duke “vulosur” krizën e katalanasve në këtë sezon dhe duke u ngjitur në krye të La Liga.

David Alaba , autori i golit të parë për Realin

Ndeshja u zhbllokua nga austriaku Alaba në minutën 32, ndërkohë që Los Blancos mbyllën ndeshjen në minutën e 94-t me Lukas Vazquez, duke e bërë të parëndësishëm golin e parë të Aguero me fanellën blaugrana, lajmi i vetëm i mirë për Koeman.