Kukësi mposht Vllazninë dhe konfirmohet pretendentë për titull

Përditësuar më: 24/10/2021, ora 16:10
kukesi vllaznia 1024x576

Kukësi mposht Vllazninë dhe konfirmohet pretendentë për titull

Përditësuar më: 24/10/2021, ora 16:10

Kukësi i ka shkaktuar humbjen e parë Vllaznisë në këtë sezon, teksa e ka mundur 2-0 në takimin e luajtur në stadiumin “Arena Egnatia”.

Nga një gol në secilën pjesë bënë që skuadra e Longos të konfirmohet tashmë si një nga pretendentet serioze këtë sezon për titull kampion. Shqiprim Taipi ishte autor i golit të parë të kësaj sfide. Ai realizoi në minutën e 29 një kryevepër, teksa e dërgoi topin në trekëndëshin e portës nga një distancë e largët.

Vllaznia tentoi të reagonte në vazhdim, por pa mundur të gjente golin e barazimit. Në minutën 83, Ndreca vulosi rezultatin e takimit duke shënuar edhe golin e dytë për Kukësin.

Me këtë fitore, Kukësi ngjitet në krye të klasifikimit, me të njëjtën kuotë pikësh sa edhe Tirana e Teuta.