Mot i kthjellët dhe i ftohtë. Mjegull në zonat malore

Publikuar më: 26/10/2021, ora 07:03

Mot i kthjellët dhe i ftohtë. Mjegull në zonat malore

Publikuar më: 26/10/2021, ora 07:03

Vijon moti i kthjellët dhe i ftohtë gjatë mëngjesit në të gjithë vendin, këtë të martë. Në shumicën e zonave malore do të shfaqet fenomeni i mjegullës, më e dendur në luginën e Drinit.

Edhe pjesa e dytë e ditës mbetet në kthjellime dhe vranësira kalimtare kryesisht në zonat jugore.

Temperaturat ulen lehtë në mëngjes duke zbritur deri në 0°C, ndërsa mesdita ruan maksimumin rreth 21°C. Era do të fryjë e lehte deri mesatare nga drejtimi lindor deri pasdite kur era merr drejtim verior, ndërsa deti paraqitet pa dallgë.