Vajzat e Shqipërisë mposhten në Poloni

Përditësuar më: 26/10/2021, ora 22:28
shqiperi andorra 869x579

Vajzat e Shqipërisë mposhten në Poloni

Përditësuar më: 26/10/2021, ora 22:28

Pas fitores së pastër 5-0 ndaj Armenisë në “Arenën Kombëtare”, vajzat e Shqipërisë në futboll janë mposhtur nga Polonia në transfertë.

Një penallti në fundin e pjesës së parë dhe një gol në fundin e ndeshjes, vendaset e Polonisë siguruan 3 pikët nga një takim i cili u rezultoi më i vështirë sa e kishin menduar.

Pas këtij takimi, skuadra e drejtuar nga Grima mbetet në kuotën e 4 pikëve në grupin që udhëhiqet nga Norvegjia me 10 pikë, pas 4 ndeshjeve të para.