“Marca”: Topin e Artë e fiton Robert Lewandowski

Përditësuar më: 28/10/2021, ora 12:15
pallone oro getty 925x579

“Marca”: Topin e Artë e fiton Robert Lewandowski

Përditësuar më: 28/10/2021, ora 12:15

Gazeta sportive “Marca” është e bindur: Topin e Artë do ta fitojë Robert Lewandowski.

Javën e kaluar janë mbyllur votimet e gazetarëve, kapitenëve dhe trajnerëve të kombëtareve dhe e përditshmja spanjolle pretendon se ka siguruar renditjen përfundimtare, që do të zyrtarizohet në 29 nëntor.

Sipas saj, sulmuesi i Bayern Munchen ka mundur konkurrencën e Leo Messi dhe Karim Benzema. Vetëm i pesti Jorginho, mesfushori që me Chelsea dhe Italinë fitoi Champions League dhe Evropian.

Klasifikimi i Topit të Artë sipas “Marca”:

1- Robert Lewandowski (Bayern)
2- Leo Messi (PSG)
3- Karim Benzema (Real Madrid)
4- Mohamed Salah (Liverpool)
5- Jorginho (Chelsea)
6- Kylian Mbappe (PSG)
7- N ‘Golo Kanté (Chelsea)
8- Erling Haaland (Bortmund)
9- Cristiano Ronaldo (Man. United)
10- Kevin de Bruyne (Man. City)
11- Gianluigi Donnarumma (PSG)
12- Luka Modric (Real Madrid)
13- Giorgio Chiellini (Juventus)
14- Harry Kane (Tottenham)
15- Bruno Fernandes (Man. United)
16- Ruben Dias (Man. City)
17- Romelu Lukaku (Chelsea)
18- Pedri (FC Barcelona)
19- Neymar (PSG)
20- Riyad Mahrez (Man. City).